Luźny wpis na temat wizyty premiera w Strzałkowie miał być tylko ciekawostką na tej stronie. Skoro jednak w przeciągu niecałego tygodnia w miejscowości pojawiły się kolejne ważne postacie, to nie omieszkałem również o tym napisać.

9 stycznia w Publicznym Zespole Szkolno-Gimnazjalnym pojawiło się dwóch znanych piłkarzy – Jacek Krzynówek oraz Sławomir Majak. Przybyli oni na spotkanie z uczniami. Młodzież zadawała piłkarzom pytania na temat sportu a także życie osobistego. Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji programu edukacyjnego „Piłka nożna to nie tylko gra, to także styl życia”.

Jacek Krzynówek – ur. 1976 w Kamieńsku, grał na pozycji pomocnika. Reprezentował Polskę w 96 meczach (zdobył 15 bramek), grał na Mistrzostwach Świata 2002 oraz 2006, a także na Mistrzostwach Europy 2008. Grał m.in. w RKS-ie Radomsko, GKS-ie Bełchatów, 1 FC Nuernberg, Bayer Leverkusen, VfL Wolfsburg oraz Hannover 96.

Sławomir Majak – ur. 1969 w Radomsku, grał na pozycji pomocnika. Mistrz Polski z 1997 roku (z Widzewem Łódź). Zaliczył 22 mecze w reprezentacji. Grał m.in w RKS-ie, Widzewie, Hansie Rostock i Anorthosis Famagusta.

Podziel się tą wiadomością: