Rondo Siemiradzkiego – jest odpowiedź z urzędu miasta!

25 czerwca złożyłem w urzędzie miasta wniosek o nadanie imienia Henryka Siemiradzkiego dla nowego ronda u zbiegu ulic Krakowskiej, Targowej oraz Stara Droga. Właśnie odebrałem dwa pisma z radomszczańskiego magistratu w tej sprawie.

O złożonym przeze mnie wniosku pisałem już tutaj. Teraz ponownie wklejam ten dokument, tym razem jako skan w postaci dwóch obrazków .jpg.

Strona 1

Strona 2

Minęło kilka dni i doczekałem się odpowiedzi od urzędników. Zastępca Prezydenta Miasta pan Marek Błasiak skierował moje pismo do Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej, która to zgodnie z obecnym prawodawstwem rozpatruje tego typu wnioski. Dlaczego od razu nie skierowałem tam pisma? Biuro Prasowe UM poinformowało mnie, że należy mimo wszystko najpierw napisać do władzy wykonawczej :)

W poniższym skanie pisma zakryłem czarnymi paskami informację o wniosku innego mieszkańca naszego miasta w sprawie nadania imienia dla nowego ronda. Nie, nie chodzi o konkurowanie. Po prostu nie czuję się kompetentny, aby udostępniać nie swoje pomysły.

Pismo od wiceprezydenta Marka Błasiaka

Z urzędu miasta otrzymałem też pismo od przewodniczącego rady miejskiej. Przewodniczący rady pan Jacenty Olszewski potwierdza że wniosek został przekazany do odpowiedniej komisji. Wstępnie zostałem też zaproszony na posiedzenie tego organu. Odbędzie się ono pod koniec sierpnia :) Trzymajcie kciuki! :)

Pismo od przewodniczącego rady Jacentego Olszewskiego

Podziel się tą wiadomością: