Gdy napisałem pracę magisterską, zdałem sobie sprawę, że ogromny trud włożony w jej stworzenie poszedł trochę na marne. Jeden egzemplarz trafił do uczelnianego archiwum, jeden do promotora, jeden dla pani recenzent. I ja jeszcze sobie też jeden egzemplarz na pamiątkę wydrukowałem.

Postanowiłem wówczas, że będę w dalszym ciągu przyglądał się temu tematowi, zwłaszcza, że naprawdę mnie on zaintrygował.

Wynikiem mojego zainteresowania jest niniejsza strona internetowa z opublikowaną treścią mojej pracy magisterskiej (poszczególne jej elementy będą się ukazywały sukcesywnie na stronie) oraz liczne artykuły w prasie drukowanej, internecie, publikacjach książkowych.

Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj wiele ciekawych informacji! Liczę także na współpracę z osobami, które posiadają inne, nieznane mi materiały i zdjęcia.

Na stronie głównej będziecie mogli znaleźć dwa rodzaje wpisów:
Materiały na stronie – publikacje zgłębiające tematykę związaną z Henrykiem Siemiradzkim oraz miejscowością Strzałków, głównie teksty historyczne lub analizujące dokumenty
Wiadomości na stronie – o charakterze newsowym, ulotne i mniej istotne.

Strona nie będzie pretendowała do portalu informacyjnego o Strzałkowie. Nie będę tutaj zamieszczał wszystkich aktualnych wiadomości z życia tej wsi. Jednakże jeśli wiecie o czymś ciekawym – możecie mnie poinformować, z chęcią zamieszczę.

Podziel się tą wiadomością: