W sobotę 13 października 2018 roku miałem przyjemność uczestniczyć w podsumowaniu projektu o Henryku Siemiradzkim. O wydarzeniu tym informowałem zarówno na blogu, jak i na Facebooku. Mam nadzieję, że dzięki temu pojawiło się tam chociaż o kilka osób więcej 🙂

projekt_siemiradzki_strzalkowa_13.10.2018_1

projekt_siemiradzki_strzalkowa_13.10.2018_2

projekt_siemiradzki_strzalkowa_13.10.2018_3

W siedzibie biblioteki w Strzałkowie otwarto wystawę z książkami, zdjęciami oraz reprodukcjami prac o tym słynnym malarzu. Na początku spotkania odbył się występ artystyczny dzieci z miejscowej szkoły. Następnie ja opowiedziałem o związkach Henryka Siemiradzkiego z naszymi okolicami. Wstępnie założyłem sobie, że będę mówił około pół godziny, ale potem się okazało, że przedłużyłem to wystąpienie aż do pięćdziesięciu minut. Mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłem swoją pasją. A opowiadać było o czym, bo zwróciłem uwagę m.in. na motywy zakupu dworku z folwarkiem przez Siemiradzkiego, mówiłem też o tym jak Siemiradzki integrował się z miejscową ludnością oraz jak wyglądało jego ostatnie pożegnanie.

projekt_siemiradzki_strzalkowa_13.10.2018_4projekt_siemiradzki_strzalkowa_13.10.2018_5

W drugiej części uroczystości, w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich, z piosenkami wystąpiła Karolina Derwisz oraz zespół wokalny „Kalina”. Świetne występy! Weronika Borek ze szkoły w Strzałkowie zaprezentowała piękny wiersz o Siemiradzkim.

Dziękuję za gościnę oraz możliwość prezentowania szerszemu gronu informacji o Siemiradzkim. A bigos i ciasta przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich – przepyszne!

Podziel się tą wiadomością: